Çalıșmak İçin En İyi Starbucks’lar
Mayıs 13, 2020
Tayland’da 1 Aydan Fazla Kalmak
Mayıs 14, 2020

Dünyayı Gezmek İçin 6 İpucu

Planlama

Sadece tatili değil; gidilecek yerleri ve restoranları bile önceden planlayın ve bu plana sadık kalın. Planlama konusunda en büyük yardımcılarınız mobil uygulamalar. En önemli rehberiniz daha önce giden biri.

Bütçe

Bütçenize sadık kalmak için kredi kartı yerine nakit kullanabilirsiniz. Ayrıca nakit her zaman size pazarlık șansı sağlar. Siz turistsiniz, bunu unutmayın. Birșeyi ne kadar ucuza alırsanız o kadar iyi. Bütçenizi belirleyin ve bunu 1,30 ile çarpın, her zaman beklenmedik masraflar çıkar.

Hotel/Hostel

Hostellerden,Ortak WC’li odalardan korkmayın. Bizim ülkemizdeki oteller kadar konforlu olmasa da genelde temizdirler. Yarı fiyatına șehir merkezinde kalmak birkaç mikroba değer. Özellikle tek seyahat edenler için aynı zamanda sosyalleșme mekanıdır, hosteller. Kraliyet ailesinde büyümediyseniz çoğu hostel size uygundur.

Uçuş

İșe metrobüsle gidip, koltuk arası dar diye șikayet edenlerden olmayın. Her zaman rötar ya da bir aksilik olma șansı vardır. Ucuz havayollarıyla sorunsuz seyahatler de yapabilirsiniz, pahalı bir uçușta rezil de olabilirsiniz. Uçakta Business Class haricinde ödediğiniz paraya göre muamele yapılmaz. Ayrıca, uçakta sandviç/yemek yemezseniz ölmezsiniz.

Yemek

Aranızda Tavuk Döner sevmeyen var mı ?
Unutmayın yerel lezzetler her zaman daha ucuzdur. Yurtdıșında marketten sağlam kahvaltı ve tek öğün yemek Amerikan Güreșçisi değilseniz, yeterlidir.

Yetenek

Resim mi yapıyorsunuz, bir enstrüman mı çalıyorsunuz? Bunu her zaman kazanç kapısı olarak kullanabilirsiniz. Eğer bir yere 2 haftadan uzun bir süre gidiyorsanız, Worldpackers ve Helpstay'e de göz atmanızı öneririm. Bu tarz yerlerde çalışarak para kazanabilir, hiç olmazsa konaklamanızı bedavaya getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir