Hakkımda

Neden Gezi?

Șu ana kadar birçok yer gördüm ve buralara giderken bloglardan çok faydalandım. Yazmayı ve gezmeyi sevdiğim için böyle bir blog hazırladım.

Sizin için

Seyahat Planı Oluşturabilirim
Vize başvurunuza sizi hazırlayabilirim


Gezmek. Keşfetmek.

Dünyanın 4 bir yanında anılar yaratmak için size yardımcı olmama izin verin.

Seyahat etmek bilge bir insanı daha bilge yapar. Görmek istediğiniz yerler, gördüğüm yer hakkındaki yorumlarım için bana ulaşın.

+9 (0) 532 553 6135

03 Ağustos 1981 İstanbul doğumluyum. Klasiktir ya İstanbul’luyum diyince aslen nerelisin diye sorarlar, aslen Trakya’lıyım. Dedemler, Batı Trakya bölgesi mübadeleye dahil olmayınca sınırın öte yanından Dimetoka’dan kalkıp gelmișler. İlk uçağa binișim 2007’de askere giderken, ilk yurtdıșına çıkıșım ise 2009’da oldu. Bu açıdan bakıldığında gezmeye geç bașladığımı söyleyebilirim. 2009 yılında ise kendime bir hedef koydum, her sene yeni bir ülke görmeye çalıșacaktım. 2012’ye kadar gerçekleșmese de sonra hızla devam etti bu kararım. Șu ana kadar Arnavutluk, Avusturya, Bosna-Hersek, Çek Cumhuriyeti, Fransa,Hollanda, İngiltere, Karadağ, Katar, Kazakistan, Macaristan, Makedonya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Tayland ve Yunanistan’a seyahat ettim. Bundan sonra ise planımda Gürcistan, tekrar Tayland ve Amerika var. Amerika için 1 aylık bir seyahat planladığımdan bunu mümkün olduğunca öteliyorum. Ayrıca Londra’da yașamak gibi de bir hayalim var. Deniz olmayan bir șehri sevebileceğimi hiç düșünmezdim ama nehri öyle kullanmıșlar ki her yerde su görüyorsunuz. Gezmek hayatımın parçası, onun dıșında yemek yapmaktan ve yemekten zevk alıyorum. Doğa yürüyüșlerine gidiyorum ve tiyatroyla uğrașmaktayım. Yașamak içinse bir Sosyal Medya Ajansında çalıșıyorum. İșimin mobil olarak da yapılıyor olması gezi planlarıma olumlu katkı yapıyor. Çalıșma yașamıma biraz erken bașladım. 1996’dan beri çalıșıyorum. Çalıștığım șirketlerden en önemlileri Arçelik, IBM ve Denizbank. Özellikle IBM Global bir șirket olması nedeniyle hayat görüșüme çok șey kattı. Ayrıca 3 haftalık izin vermeseler Tayland’a gidemeyebilirdim :) Dünyayı gezmek keyifli olsa da evinde huzur bulabilen zaman geçirmeyi seven birisiyim, gittiğim yerlere uyum sağlama yeteneğimse oldukça iyidir.

Kusurumuz olduysa affola :)

Yaşanabilecek Şehirler

 • Londra90%
 • Tiran80%
 • Viyana75%
 • Samui(Güney Tayland)70%
 • Belgrad65%
 • Amsterdam60%
 • Prag55%
 • Selanik55%
 • Saraybosna45%
 • Üsküp0%


 • Liste yașama ihtimalimiz (Maddi veya vize gibi sebepler) göz önünde tutularak olușturulmuștur.

Gezi Kronolojim

Londra

Cadılar Bayramı'nı da kapsayan,10 gün boyunca yağmur yağmadığı seyahatim.

Paris

Așıklar șehrine ablamla seyahatim. Yine de midyelerin tadını unutamıyorum.

Viyana, Prag, Budapeşte, Slovenya

Maceralı, eğlenceli, yorucu ama keyifli 15 günlük Balkan Turumuz. Söylemeden geçemeyeceğim Üsküp'ü hiç beğenmedim.

Arnavutluk

Karadağ

Bosna-Hersek

Sırbistan

Makedonya

Maceralı, eğlenceli, yorucu ama keyifli 15 günlük Balkan Turumuz. Söylemeden geçemeyeceğim Üsküp'ü hiç beğenmedim.

Arnavutluk

Mayıs ayında Arnavutluk'a tekrar gittim. Özellikle yazın başında baharı orada karşılamak güzeldi.

Tayland

Ekim ayında ise çocukluk hayalim için Tayland'a gittim. Giderken 1 gün de Almaty'i gezdim. 3 haftalık bu gezinin en zor anı ayrılmak oldu.

Yunanistan

Yunanistan'a bir gün gideceğimi biliyordum, o yüzden hiç acele etmedim. İşten istifa etmeden önce vizemi aldım, 500 lira gibi bir bütçeyle Selanik ve Atina'yı gördüm.

Moskova

Moskova benim ilk iș seyahatim olduğu için önemli. Gerçekten uçaktan inince karșılanmak, otele falan para vermemek güzel șeylermiș :)

Amsterdam

Yıllardır çeșitli sebeplerle ertelenen Amsterdam seyahatim.

Kaş - Meis

Biraz da mod düșükken, tatil amaçlı olmadan Kaș ve Meis

Tayland - Katar

Maceralı bir Tayland yolculuğu, Katar'da zorunlu bir gün kalma Udon Thani ve Chiang Mai'yi ziyaretim.