Kavga İçin İngilizce Kalıplar
Kasım 14, 2019
Dünyayı Gezmek İçin 6 İpucu
Mayıs 13, 2020

Çalıșmak İçin En İyi Starbucks’lar

Söylemem gerek ki Starbucks'lar ofis gibi çalıșmak için yeterli donanıma sahip değiller. Zaten amaçları da bu değil. Ama yine de haftada 1-2 gün ya da ofisten sıkıldığınızda kaçmak için güzel mekanlar. Tabi ki Starbucks dıșında çalıșılacak birçok yer var. Ama ben rahatsız edimeme, bir içecek alıp ya da hiç almayıp saatlerce oturma, dıșarıdan yiyecek içecek getirip tüketme gibi konuları dikkate aldım.
Kriterlerim arasında rahat oturma düzeni, internet bağlantısı, restoranlara yakınlık gibi konular var. Internet bağlantısını kriterlerime dahil etmedim. Çünkü iddia ediyorum normal yoğunlukta bir Starbucks'ta alacağınız download hızı 3-4 mbit, upload 1-2 olacaktır. Çok sıkıștığınızda cep telefonunuz üzerinden nete çıkmanızı öneririm, ben öyle yapıyorum.

Anadolu Yakası

1

Dalyan


Bu Starbucks caddede bir vaha adeta ve bana göre Anadolu Yakası'nda çalıșılacak en iyi Starbucks. Özellikle 2 büyük çalıșma çalıșma masası ve alt kattaki büyük oturma alanlarından birinde çalıșabilir. Ya da üst katta solda kalan 4'lü gruplardan birini kullanabilirsiniz. Puf'u ayağınızın altına aıp çalıșmanıza da birșey demiyorlar, puf olan masalardan birini de kullanabilirsiniz. Laptop'unuzu güvenle masada bırakıp tuvalete gidebilir, tam karșısında olan Carrefour'dan da ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Tek dezavantajı uygun fiyatlı restoranlara biraz uzak olması.
Yakınlarında olan Pide Dünyası uygun fiyatlarıyla buradaki tek seçenek.
2

Bostancı


Evet bu taraflarda oturuyorum. Ama yine de uzakta da olsam Bostancı Starbucks çalıșmak için ilk seçeneklerim arasında olurdu. Buranın üst katı gayet ev havasında ve br çalıșma masasıyla birçok oturma grubu yer alıyor. Tek dezavantajı masaların oturarak çalıșmaya uygun olmaması, yani laptop'u kucağınıza almanız gerekiyor. Șarj sıkıntısı yok. Hemen hemen her masada elektrik prizi var. Ve arkadașlar burda çalıșmanın en güzel yönü de yemeğinizi hemen arka sokakta bulunan Köfteci Șükrü'de yiyebilmeniz. Evet standartlarıma göre biraz pahalı köfte+piyaz+ ayran 24₺ gibi bir rakama çıkıyorsunuz ama değiyor. Eğer severseniz ciğer de deneyebilirsiniz, direk ızgara yapıyorlar.
3

Kadıköy Bahariye


Burası nispeten daha yeni bir Starbucks. Aksaklığı merdivenlerinin dar olması. Bunun dıșında tek kiși gittiğinizde her daim yer bulabilirsiniz, ferah. Laptop'unuzu masanın üstünde bırakmanızı önermem, en azından yanınızdakinden rica etmeden. Burada 2 tane bar var, alt kattakinde sıra varsa üstü tercih edebilirsiniz. Ama üst bar her zaman daha yavaș. Tuvaletler geniș ve rahat, hemen karșısında bir büfe var. Su ihtiyacınızı oradan temin edebilirsiniz. 2 ayrı katta 2 çalıșma masası var. Diğer oturma grupları da çalıșmaya müsait, özellikle 3. Kattaki oval bölme.
Yemek konusunu dert etmenize gerek yok, Kadıköy'desiniz.
4

Kadıköy Seyhan


Biliyorsunuz burası eskiden Seyhan Müzik'ti. Buraya erken gidip güzel bir yer -tercihen barın olduğu katta denize bakan masalardan biri kaptığınızda siz den iyisi yok. Buranın dezavantajı puflara ayağınızı uzattığınızda çalıșanların laf söyleyebilmesi ve tuvaletlerinin pisliği. Buraya gelirken yoldaki Migros'tan içecek ve yiyecek ikmali de yapabilirsiniz. Ancak ben burda çalıștığımda kendimi Ciğerci Hulusi'ye giderek ödüllendiriyorum. Ciğer + Ayran + bayağı bi çeșit meze salata 36 ₺ civarı.
5

Küçükyalı Hilltown


Normalde AVM'lerdeki Starbucksları pek tercih etmiyorum, çünkü tuvalet çok uzakta oluyor. Ancak Hilltown hafta içleri çok boș ve sakin, laptop'u bırakıp bile tuvalete gidebilirsiniz. Ayrıca AVM'lerde herșeyin elinizin altında olması rahatlığı var. Buradaki tek dezavantaj tek katlı olduğu için bir süre sonra çalıșanların dikkatini çekiyorsunuz. Ama Allah'ı var, hiç kimse size "dayı saatlerdir burada oturuyon bir filtre kahveye bu kadar oturulur mu?" demiyor. Hilltown yemek konusunda zayıf bir avm. Kayseri Mutfağı'nın 17,5₺'ye kuru+pilav+çorba+cacık kampanyası vardı. Hala varsa ondan yararlanabilirsiniz.

Avrupa Yakası

1

Taksim


Taksim'deki tüm Starbucks'ların kapanıp bu müthiș Starbucks'ın açılmasına en çok ben sevindim. Her ne kadar oturma alanı olarak verimli kullanılmasa da asma katı çıkınca göreceğiniz İstiklal Caddesi'ne cephe masalar gayet verimli. Tuvaletleri konforlu. Yalnız masanızda asla değerli birșey bırakmayın. Mutlaka yanınızdakinden rica edin. Üst kattaki bar genelde kapalı oluyor, çıkmadan önce alta mutlaka sorun.
Taksim'desiniz Bambi'de Kașarlı Dürüm döner de yiyebilirsiniz tabi ama benim bașka bir önerim var. Cafe Zade. Google'a yazın ve kendinizi lezzete bırakın.
2

Bebek


Burası bence tüm Türkiye'deki en iyi Starbucks. Tabi ki konumu itibariyle Aslında benim gibi hayalperest ya da deniz sever bir insansanız manzaraya takılıp çalıșamama ihtimaliniz var. Ama özellikle hafta için çok sakin oluyor. Burda denize karșı bir masa bulduğunuzda hiçbir derdiniz yok. Ne yazık ki buranın lojistik özellikleri çok iyi değil. Özellikle yemek konusunda Bebek'te olduğunuz için çevredeki büfeler ya da Mc Donalds dıșında bir seçeneğiniz yok.
Güncelleme: Artık Mc Donald's da yok :(
3

Cevahir


Șu sıralar metro inșaatından dolayı bir açık bir kapalı olsa da artık kapanacağını sanmıyorum, Cevahirin önündeki konakta bulunan Starbucks'ın. Yalnız burada geç kalırsanız banklarda oturmak zorunda kalabilirsiniz, onlarda da 1-2 saat oturduğunuzda artık vücudunuz bankla birleșiyor. Burada alt katı da önerebilirim, ayrı oda da bulunan koltuklardan birinde çalıșmak çok keyifli.
Yemek konusunda burada hașlanmıș mısır yemenizi öneririm. Hemen Cevahirin sağ çaprazında duran bir abi var. Tahmin edemeyeceğiniz kadar tok tutuyor.
4

Mecidiyeköy Profilo


Mecidiyeköy'de 2 yer önermiș olacağım ama özellikle hafta içi bomboș olan bu Starbucks'ı yazmazsam haksızlık etmiș olurum. Gerçekten büyüklüğü ve rahatlığıyla önemli. Dezavantajları; çalıșanları bir süre sonra sizi tanıyıp biraz tepki gösterebiliyor, tuvalet çok uzak, yiyecek yerleri yine avm içinde ve fazla seçenek yok.
Yine de blok olarak 2-3 saat oturmak için ideal bir yer.
5

Aqua Florya


Burası özellikle hafta içleri ıssız bir AVM. Yanındaki İstanbul Akvaryum'u ziyaret edenler dıșında kimse yok. Buradaki Starbucks manzarasıyla size Bebek'i aratmayacak. Yemek için fazla alternatif sunmamasına karșı bu AVM'de listemizde. Bu AVM'ye Sirkeci'den BN1 ve BN2 numaralı otobüslerle ulașabilirsiniz. Bașka alternatif olmaması șu an tek dezavantaj.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir